چطور لکه‌هایی که کودکان ایجاد می‌کنند را پاک کنیم؟

چطور لکه‌هایی که کودکان ایجاد می‌کنند را پاک کنیم؟

کودکان در دنیای خود دیوارها را شبیه به دفتر نقاشی می‌بینند و با خوراکی‌ها روی لباس خود طراحی می‌کنند. آن‌ها نمی‌دانند که لکه لباس کودک را زیبا نمی‌کند و دیوار با خطوط رنگارنگ جذاب‌تر نمی‌شوند. همچنین ممکن است به دلایل مختلف ادرار فرزند شما روی فرش، مبل یا رختخواب بریزد و لکه‌ی آن همیشه باقی بماند. شستن لباس کودک یا سطوح مختلف به تنهایی نمی‌تواند در از بین بردن لکه‌ها موثر باشد. امروز در دیجی‌کالا مگ قصد داریم روش پاک کردن لکه‌ی مداد از روی دیوار و از بین بردن لکه‌های بستنی و ادرار را آموزش دهیم تا بتوانید به راحتی آن‌ها را پاک کرده و از تمیزی وسایل مطمئن شوید.

۱. پاک کردن لکه‌ی مداد از روی دیوار
شستن لباس کودک - لکه‌ مداد روی دیوار
برای پاک کردن لکه‌ی مداد و نقاشی کودکان از روی دیوار ۴ روش ساده و کاربردی وجود دارد:

 • از یک اسفنج جادویی برای پاک کردن دیوار استفاده کنید.
 • دستمال مرطوب کودک گزینه‌ی مناسبی برای پاک کردن دیوار است.
 • روی لکه‌ها الکل بپاشید و پس از چند دقیقه با اسفنج آغشته به محلول صابون دیوار را بشویید.
 • روی لکه‌ها خمیردندان بی‌رنگ بزنید و پس از ۱۰ دقیقه محل را با اسفنج مرطوب پاک کنید.
 • ۲. پاک کردن لکه‌ی بستنی
  شستن لباس کودک - لکه‌ی بستنی
  آب گرم لکه‌ی پروتئینی را تقویت می‌کند، پس فقط از آب سرد استفاده کنید.
  فرقی ندارد که یک تکه‌ی کوچک از بستنی روی سطحی بریزد یا کودکتان آن را با دست‌هایش روی سطح بمالد، به هر حال لکه‌ای چسبناک ایجاد می‌شود. شستن لباس کودک یکی از روش‌های از بین بردن لکه است اما با این روش‌ها می‌توانید بستنی را از روی هر سطحی پاک کنید.
  لباس و پارچه

  مبل و فرش

  ۳. پاک کردن لکه‌ی ادرار
  شستن لباس کودک - لکه‌ ادرار
  اگر در خانه از حیوانات خانگی نگهداری می‌کنید از این روش برای پاک کردن لکه‌ی ادرار آن‌ها هم می‌توانید استفاده کنید.
  کودکان به هر دلیلی ممکن است رختخواب، فرش یا مبل را به ادرار خود آلوده کنند. هرچه سن کودک کمتر باشد احتمال پیش آمدن چنین اتفاقی هم بیشتر می‌شود. در اینجا روش‌هایی غیر از شستن لباس کودک را به شما آموزش داده‌ایم که می‌تواند لکه‌ی ادرار را از بین ببرد.
  ادرار تازه روی مبل و خوشخواب

  ادرار قدیمی روی مبل و خوشخواب

  ادرار تازه روی فرش

  لکه‌ی ادرار قدیمی روی فرش
  پیدا کردن و تمیز کردن این لکه روی فرش بسیار سخت است و نیاز به دستگاه تشخیص ماورابنفش دارد. پس اگر فکر می‌کنید فرش قبلا به ادرار آلوده شده بهتر است آن را به دست قالیشویی‌ها بسپارید.
  سخن آخر
  شستن لباس کودک اولین راهی است که برای از بین بردن لکه‌ها به ذهنمان می‌رسد اما باید بدانید که شستن به روش معمولی نمی‌تواند همه‌ی لکه‌ها را پاک کند. در این مطلب روش از بین بدن سه لکه‌ی مختلف از روی سطوح و لباس را آموزش داده‌ایم. این لکه‌ها در خانه‌ی هر کسی که فرزند کوچک دارد دیده می‌شود و رها شدن از آن‌ها معمولا سخت است. با کمک این ترفندها می‌توانید تمام وسایل را لکه‌گیری کرده و از تمیزی آن‌ها لذت ببرید.
  منابع: thespruce ، jalapenopaintwerx، today