برندگان شب اول جوایز بفتا ۲۰۲۱ مشخص شدند؛ عملکرد خوب بلک باتم ما رینی

برندگان شب اول جوایز بفتا ۲۰۲۱ مشخص شدند؛ عملکرد خوب بلک باتم ما رینی

مراسم بفتای امسال با ساختاری متفاوت نسبت به همیشه در دو شب برگزار خواهد شد و حالا برندگان شب اول جوایز بفتا ۲۰۲۱ مشخص شده‌اند.
فیلم «بلک باتم ما رینی» به کارگردانی جورج سی. وولف برنده‌ی بزرگ بخش نخست جوایز بفتای امسال بود و توانست دو ماسک طلایی را از آن خود کند. کلارا آمفو، مجری و صداپیشه‌ی سیاهپوست بریتانیایی وظیفه‌ی اجرای این مراسم را بر عهده داشت و در حاشیه‌ی آن چند باری به اعتراضات رنگین‌پوستان به نابرابری‌های اجتماعی در سطوح مختلف اشاره کرد.

فیلم «انگاشته» از کریستوفر نولان جایزه‌ی بفتای شاخه‌ی بهترین جلوه‌های ویژه را تصاحب کرد و همانطور که انتظار می‌رفت ماسک طلایی بخش بهترین جلوه‌های شنیداری نیز به فیلم تحسین‌شده‌ی «صدای متال» رسید. فیلم «منک» به کارگردانی دیوید فینجر نیز تنها جایزه‌ی بهترین طراحی صحنه را به خانه برد و دستش از بفتای بهترین آرایش چهره و مو و بهترین طراحی لباس کوتاه ماند و هر دو جایزه به بلک باتم ما رینی رسیدند.
بخش اصلی و مراسم شب دوم بفتای ۲۰۲۱ تا ساعاتی دیگر برگزار خواهد شد و در آن جوایز بهترین فیلم سال، بهترین کارگردانی، بهترین فیلم‌نامه و بهترین‌های بخش بازیگری اهدا می‌شود.
لیست برندگان شب اول جوایز بفتا ۲۰۲۱

نظر شما درباره‌ی این برندگان چیست؟ آیا این فیلم‌ها و افراد را شایسته‌ی جایزه‌ی بفتا می‌دانید؟ نظرات خود در این باره را با ما و سایر کاربران دیجی‌کالا مگ به اشتراک بگذارید.
منبع: Variety