برندگان جوایز بفتا ۲۰۲۱ مشخص شدند؛ درخشش آنتونی هاپکینز در شب موفقیت بی‌خانمان‌ها

برندگان جوایز بفتا ۲۰۲۱ مشخص شدند؛ درخشش آنتونی هاپکینز در شب موفقیت بی‌خانمان‌ها

برندگان جوایز بفتا ۲۰۲۱ مشخص شدند و همانطور که پیش‌بینی می‌شد، فیلم «سرزمین آواره‌ها» جایزه‌ی بهترین فیلم و چندین ماسک طلایی دیگر را به خود اختصاص داد.
مراسم بفتای امسال طی دو شب و با ساختاری متفاوت برگزار شد. شب گذشته تعدادی از جوایز جانبی اهدا شدند و ساعاتی قبل تندیس‌های بفتای امسال در شاخه‌های اصلی صاحبان خود را شناختند. جایزه‌ی بهترین فیلم و بهترین کارگردانی مطابق انتظارات به سرزمین آواره‌ها و کلوئی ژائو رسید و آنتونی هاپکینز ۸۳ ساله و فرانسیس مک‌دورمند نیز به خاطر نقش‌آفرینی در فیلم‌های «پدر» و سرزمین آواره‌ها بفتای بهترین بازیگران نقش اصلی را به خانه بردند.

در بخش بهترین فیلم خارجی‌زبان نیز با غافلگیری مواجه نشدیم و فیلم تحسین شده‌ی «دور دیگر» به کارگردانی توماس وینتربرگ پیروز شد. جایزه‌ی بهترین بازیگر نقش مکمل زن و مرد هم به ترتیب نسیب یون یو-جانگ و دنیل کالویا شد و بفتاهای بهترین فیلم‌نامه‌ی اقتباسی و ارجینال نیز سهم پدر و «زن جوان خوش‌آتیه» شدند.
فهرست برندگان جوایز بفتا ۲۰۲۱
بهترین فیلم

بهترین کارگردانی

بهترین فیلم‌نامه ارجینال

بهترین فیلم‌نامه اقتباسی

بهترین بازیگر زن نقش اصلی

بهترین بازیگر مرد نقش اصلی

بهترین بازیگر زن نقش مکمل

بهترین بازیگر مرد نقش مکمل

بهترین فیم خارجی‌زبان (غیر انگلیسی‌زبان)

نظر شما درباره‌ی این برندگان چیست؟ آیا این فیلم‌ها و افراد را شایسته‌ی جایزه‌ی بفتا می‌دانید؟ نظرات خود در این باره را با ما و سایر کاربران دیجی‌کالا مگ به اشتراک بگذارید.
منبع: Indie Wire