نخستین پرواز آزمایشی خودرو پرنده تویوتا انجام شد

02:4950

نخستین پرواز آزمایشی خودرو پرنده تویوتا انجام شد


پس از سال‌ها تلاش، استارتاپ ژاپنی اسکای ‌درایو تحت حمایت تویوتا بالاخره خودرو پرنده خودش را در یک پرواز آزمایشی عمومی با حضور یک خلبان تست کرد. به نظر می‌رسد فصلی تازه در حمل‌ونقل با خودرو آغاز شده که تویوتا سردمدار آن است.
این استارتاپ، خودروی پرنده SD-03 را در زمین آزمایش تویوتا در شهر تویوتا با حضور یک خلبان به پرواز درآورد. در حالی که این یک آزمایش خودران نبود، نشان داد که این خودرو پرنده می‌تواند همان‌طور که وعده داده شده بود عمل کند.
SD-03 کوچکترین وسیله نقلیه الکتریکی عمودپرواز دنیا است و هدف آن ایجاد وسیله نقلیه جدیدی برای زندگی در مناطق شهری است. این مدل هشت ملخ دارد که به آن کمک می‌کند حتی در صورت خرابی موتور به طور ایمن پرواز کند.
تا وقتی خودروهای پرنده را در حال پرواز در شهرها ببینیم زمان زیادی باقی مانده است. این شرکت امیدوار است تا پایان سال ۲۰۲۰ برای پروازهای آزمایشی و برخاستن از زمین مجوز بگیرد و قصد دارد تا سال ۲۰۲۳، یک وسیله نقلیه تجاری دونفره بسازد.
این تصمیم در راستای جدول زمانی ژاپن برای عرضه تاکسی‌های پرنده تا آن زمان است. این خودرو پرنده تأثیر زیادی در کاهش ترافیک و افزایش سرعت سفرها در شهرهای شلوغ خواهد داشت، علاوه بر آن آلودگی هوای کلانشهرها نیز با چنین وسایلی کنترل خواهند شد.

منبع: engadget

منبع
دیجی کالا
لینک کوتاه
https://dehkade.net /?p=6377

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
X