اپل تصاویری از درون نخستین فروشگاه شناور خود منتشر کرد

04:5770

اپل تصاویری از درون نخستین فروشگاه شناور خود منتشر کرد


در چند روز گذشته از جدیدترین فروشگاه اپل خبر دادیم که در واقع یک گنبد شیشه‌ای شناور روی آب است و در Marina Bay سنگاپور واقع شده. از نظر بسیاری از افراد، ظاهر این فروشگاه یادآور یک فانوس شناور است. به‌تازگی اپل تصاویری از درون این گنبد شیشه‌ای منتشر کرده است.
این فروشگاه شناور در واقع سومین فروشگاه اپل در سنگاپور و پانصد و دوازدهمین فروشگاه این شرکت در جهان است که با ظاهر خاص و متفاوت نسبت به سایر اپل استورها، توجه بسیاری را به خود جلب کرده است. طبق گزارش‌های منتشر شده، اپل از روز دهم سپتامبر (۲۰ شهریور) آماده ارائه خدمات به بازدید کنندگان این مکان است.
فروشگاه شناور اپل که با نام Apple Marina Bay Sands شناخته می‌شود، در یکی از مناطق لوکس سنگاپور واقع شده است که فروشگاه‌ها، رستوران‌ها و البته هتل کازینوی Marina Bay Sands را در خود جای داده است. این کره شیشه‌ای از ۱۱۴ قطعه‌ شیشه‌ای مجزا تشکیل شده که با کمک ۱۰ ستون عمودی روی هم سوار شده‌اند. اپل می‌گوید این گنبد اولین معماری در نوع خودش است که تماما شیشه‌ای و متکی بر خود است.
نمای گند شیشه‌ای اپل استور شناور سنگاپور از داخل
وجود شیارهایی در دیواره داخلی این فروشگاه باعث شده تا سایه‌هایی درون بنا ایجاد شود که کوپریتتویی‌ها آن را Nighttime lighting Effect یا «نورپردازی شبانه» نامیده‌اند. در بالای این گنبد حفره‌ای قرار دارد که نور خورشید را به داخل هدایت می‌کند و طبق گفته اپل، با الهام از معبد پانتئون در روم ساخته شده است.
فروشگاه شناور اپل علاوه بر مکانی برای عرضه گجت‌های مختلف، میزبان یک سالن نشیمن و پرده بزرگ است که سخنان و آموزش‌های انتخابی اپل برای پخش در اپل استورهایش را به نمایش می‌گذارد.
اتاق جلسه اولین اپل استور شناور
زیر بنای اصلی یک طبقه دیگر هم وجود دارد که در واقع اولین اتاق جلسه زیر آب اپل محسوب می‌شود. این اتاق برای توسعه دهندگان و کارآفرینان علاقه‌مند به دریافت آموزش و توصیه‌های شغلی در نظر گرفته شده تا با اعضای تیم اپل ملاقات داشته باشند.
دیردره اوبراین، مدیر ارشد بخش خرده فروشی اپل در بیانیه خبری خود اعلام کرد اهالی کوپرتینو بسیار از افتتاح Apple Marina Bay Sands در سنگاپور هیجان‌زده هستند، مکانی که بر تعهد ۴۰ ساله آن‌ها به این مکان خاص بنا شده است. همچنین او از اعلام آمادگی تیمی متعهد و با استعداد برای پذیرایی از بازدید کنندگان فروشگاه جدید این شرکت گفت و حمایت و توجه اپل نسبت به مشتریانش در سراسر جهان را به‌ رخ کشید.
نمای خارجی فروشگاه شناور اپل
اما احتمالا تنها نکته جذاب فروشگاه شناور اپل، معماری متفاوت و خاص آن نیست و نباید کارکنان آن را از یاد برد. طبق اعلام این کمپانی، تیم ۱۴۸ نفره شاغل در Marina Bay Sands مجموعا می‌توانند به ۲۳ زبان مختلف با مشتریان صحبت کنند؛ ویژگی خاصی که این فروشگاه‌ را بسیار بیشتر از معماری آن برای مشتریان جذاب خواهد کرد.
در پایان ویدیوی کوتاهی از نمای داخلی نخستین فروشگاه شناور اپل در سنگاپور را با هم تماشا می‌کنیم:

منبع: The Verge

منبع
دیجی کالا
لینک کوتاه
https://dehkade.net /?p=6355

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
X